środa, 06 lipiec 2022
Nowa, czerwona odmiana nektarynki

Firma Royal  z Sewilli, pionier w badaniach i rozwoju nowych odmian owoców pestkowych i jagód od ponad trzydziestu lat, rozpoczęła sezon od wprowadzenia na rynek nowej odmiany swojej wczesnej linii owoców pestkowych, która będzie sprzedawana pod marką Royal Sanguine®.

„Ta nektarynka ma intensywnie czerwony kolor, zarówno w miąższu, jak i skórce, i zapewnia eksplozję (zrównoważonego) smaku. Nasza Royal Sanguine® jest przeznaczona dla najbardziej wymagających podniebień, tych, którzy szukają tego punktu kwaskowatości, który sprawia, że smak jest wysublimowany i nie do opisania” – mówi Tanguy Debiesse, dyrektor ds. strategii Royal.

Royal zawsze wyróżniał się rozległymi i wczesnymi kampaniami zarówno owoców pestkowych, jak i jagód. Pierwsze owoce pojawią się w tym tygodniu na rynkach europejskich, a także w Wielkiej Brytanii. „Jesteśmy podekscytowani i niecierpliwi, widząc wpływ naszego Royal Sanguine® na rynek”, mówi Tanguy.

„Zgodnie z naszym zwykłym harmonogramem, pod koniec maja będziemy mieli również nasze niespecyficzne odmiany śliwek Pluot® i Metis®, których sprzedaż nadal stanowi przykład segmentacji rynku,  przy zbiorach przekraczających w tym roku 8 000 ton, – powiedział dyrektor ds. strategii firmy.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe w  2022 roku, z mrozami i gradem, które dotknęły niektóre obszary produkcyjne, Tanguy mówi, że „pomimo tego, że był to trudny rok, w Royal nie doświadczyliśmy pogorszenia stanu naszych pól ani plonów, co pozwoliło nam utrzymać , a nawet nieznacznie zwiększyć poziom produkcji i podaż na rynku”.

„Nasze zbiory brzoskwini i nektarynek trwają obecnie pełną parą i jak dotąd odniosły wiele sukcesów. To, w połączeniu z dobrymi rozmiarami i smakiem, które możemy zaoferować, pozwoliło nam po raz kolejny zająć pozycję lidera na europejskim rynku wczesnych owoców pestkowych wysokiej jakości”. mówi

Źródło:Freshplaza za Royal.es

Log in or Sign up