środa, 31 styczeń 2018 07:18

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla czterech województw

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla czterech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Poziom wody w rzekach może przekraczać stany ostrzegawcze.

Jak poinformował IMGW, w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim występuje zagrożenie hydrologiczne II stopnia (w trzystopniowej skali). Zagrożenie II stopnia występuje, kiedy obserwowane lub prognozowane stany wody znajdują się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, ale nie przekraczają stanów alarmowych.

Możliwe przekroczenie stanów ostrzegawczych w rzekach związane jest z roztopami i opadami deszczu. Alerty obowiązują do środy do godziny 12.30.

Ostrzeżenie I stopnia wprowadzono natomiast dla województwa pomorskiego. Lokalnie - w związku z ciągłymi opadami - mogą zostać tam przekroczone stany ostrzegawcze, głównie w rzekach Łebie i Słupi.

Ostrzeżenie takie wprowadza się, gdy stany wody znajdują się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, ale przewidywany jest gwałtowny wzrost ich poziomu. Alert w województwie pomorskim obowiązuje do środy do godziny 8.

Jak informuje IMGW we wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie kraju i w górach przelotne opady śniegu. W Tatrach może spaść do 10 cm śniegu. Duże zachmurzenie będzie się utrzymywało także w nocy. Miejscami na północy i wschodzie kraju prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Źródło:www.sadyogrody.pl

Czytany 3271 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 07:22

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama