czwartek, 17 maj 2018 06:20

Chiny: Kwietniowe mrozy uderzyły w produkcję jabłek

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Chinach w czasie festiwalu Qingming, czyli od dnia 4 do 20 kwietnia miało miejsce znaczne ochłodzenie klimatu. Choć minął już ponad miesiąc, wpływ tego silnego mrozu wciąż ma wpływ na obszary produkcji jabłek w Shaanxi, Gansu, Ningxia i Shandong. Dotyczyło to również prawie wszystkich obszarów produkcji owoców na północy - podaje portal Freshplaza.

Mróz objął również obszar uprawy w Northwestern Arid, gdzie produkowana jest ogromna część chińskich jabłek. Uszkodzenia były najpoważniejsze dla jabłoni. Również do stosunkowo poważnych uszkodzeń doszło w przypadku orzecha włoskiego, wiśni, brzoskwini, gruszki Yali, moreli i ziemniaków, a także kapusty pekińskiej.

Oszacowano, że ogólna produkcja jabłek zmniejszy się o 10-15 mln ton, co stanowi spadek o 20% -40%. Od czasu mrozów podczas festiwalu Qingming, kiedy większość drzew owocowych jest w okresie kwitnienia, przemarznięcie dotyczyło głównie kwiatów i młodych owoców. Jak podaje portal Freshplaza, prawdziwe obrażenia będą widoczne w momencie, gdy dojrzeją owoce. Ale już teraz szacuje się, że wielkość produkcji w tym roku będzie znacznie mniejsza. 

- W 2017 r. całkowita produkcja jabłek na świecie wyniosła ponad 76 mln ton, z czego 43,8 mln pochodziło z Chin. Chińska produkcja i spożycie jabłek stanowiły ponad 50% światowej produkcji, dwie trzecie tej liczby wyprodukowano właśnie w regionie Northwestern Arid  - czytamy na stronie portalu Freshplaza.
źródło:www.sadyogrody.pl

Czytany 2572 razy

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama