poniedziałek, 19 grudzień 2016 08:08

Zimowa odmiana

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To tytuł przedsięwzięcia organizowanego w Warce w minioną niedzielę w związku z  projektem „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowanym  w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW przez partnerstwo lokalnych organizacji i instytucji. Akcja polegała na przemienieniu  rynku miejskiego w zimowy sad owocowy.

 

Organizatorzy podkreślali, że stworzyli projekt, żeby  wykorzystać niebanalną tradycję regionu  i spojrzeć na jabłko nie tylko przez pryzmat ciężkiej pracy i potencjalnego zysku, ale przede wszystkim jak na owoc naszej pasji, symbol, który określa nas i naszą Małą Ojczyznę.

Dzięki zaangażowaniu partnerów warecki rynek zyskał zupełnie nowy wygląd. Każde drzewko było oznaczone tabliczką z nazwą organizacji, która je dekorowała.

Akcja połączona była z przedświątecznym bożonarodzeniowym kiermaszem. Konkurs na najpiękniejszą szopkę, konkurs na królową szarlotki, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych to tylko niektóre z licznych atrakcji. Organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia zadbali także o pyszny jabłkowy poczęstunek w różnej postaci.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie do udziału w akcji. Nie mogło nas tam zabraknąć. Za przekazanie jabłek do poczęstunku i za udekorowanie choinki dziękujemy Prezesowi ZSRP, Posłowi na Sejm RP Mirosławowi Maliszewskiemu. Szczególne podziękowania kierujemy również dla Szkolnego Koła Wolontariatu ,, Nie tylko ja…” Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu za bezinteresowne zaangażowanie w przygotowanie jabłkowych ozdób choinkowych.Więcej zdjęć : zapraszamy do naszej galerrii na Facebook'u.  https://www.facebook.com/pg/Zwi%C4%85zek-Sadownik%C3%B3w-Rzeczpospolitej-Polskiej-145994708912885/photos/?tab=album&album_id=658672317645119

Czytany 8023 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 grudzień 2016 13:56

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama