zsrp

zsrp

W związku z ogłoszonym zapytaniem ofertowym dotyczącym ZADANIA  MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SADOWNICZA JAGODOWE TRENDY ogłaszamy ,  iż został wyłoniony wykonawca:

Leaf Media Kawalec Kulawik Sp. J.

Zapraszamy do składania ofert :

ZAPYTANIE OFERTOWE  DOTYCZĄCE ZADANIA  MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SADOWNICZA JAGODOWE TRENDY

Przedmiotem zadania jest kompleksowa realizacja zadania pt. Międzynarodowa Konferencja Sadownicza Jagodowe Trendy  

Zapraszamy do składania ofert :

ZAPYTANIE OFERTOWE  DOTYCZĄCE ZADANIA  MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SADOWNICZA JAGODOWE TRENDY

Przedmiotem zadania jest kompleksowa realizacja zadania pt. Międzynarodowa Konferencja Sadownicza Jagodowe Trendy  

Aktualizacja: 11.10.2021 r. :

Informujemy, iż na powyższe zaproszenie w wyznaczonym terminie  nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym nie wybrano żadnego oferenta. 

Z powodu nieodnowienia przez Parlament Europejski zatwierdzeń poszczególnych substancji czynnych Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustanowiło graniczne terminy dla zakupu i zużycia zapasów następujących fungicydów zawierających substancje czynne takie jak :  MANKOZEB, TIOFANAT METYLU, TIURAM, PROPIKONAZOL.
piątek, 03 wrzesień 2021 09:15

STOP łobuzerce w handlu jabłkami

Wczoraj zadzwoniło do mnie kilku sadowników z różnych części Polski z informacją, że dwie największe sieci handlowe, w tym jedna z polskim kapitałem próbują wymusić na nich dostawy jabłek po karygodnie niskich cenach. Żądanie polega na przedstawieniu szczegółowego, tygodniowego harmonogramu dostaw jabłek wysokiej jakości do końca bieżącego sezonu sprzedaży, czyli do sierpnia 2022 po stałej cenie - jednakowej na jesieni i na wiosnę.
poniedziałek, 16 sierpień 2021 13:43

CZAS NA PROTEST !

Polityka wielu zakładów przetwórczych, zwłaszcza największego z nich osiągnęła apogeum bezczelności. W roku spodziewanych normalnych (nierekordowych) zbiorów jabłek na całym świecie dochodzi tuż przed zasadniczym sezonem skupu jabłek do przerobu do próby trwałego zaniżania ceny zakupu. Najpierw idący w świat komunikat, że została ustalona cena minimalna na poziomie 20 groszy za kilogram (!!!), sugerująca innym firmom, żeby nie płacić więcej, a za kilka dni jest to wdrażane do praktyki w postaci planowanego obniżenia ceny i wywarcia tym samym presji na inne przetwórnie. Do takiego zachowania zachęcił zapewne przebieg skupu wiśni gdzie stosowany od lat manewr sztucznego zaniżenia ceny zakupu powiódł się.  Wobec braku możliwości uzyskania wsparcia ze strony Ministerstwa Rolnictwa i innych instytucji pozostaje nam ostateczna broń - PROTEST!  Wspólnie z Agrounią i innymi rolniczymi organizacjami przeprowadzimy go w najbliższych dniach, a o szczegółach i formach będziemy informować sadowników za pośrednictwem mediów.  To ostatni moment na uratowanie zbliżającego się sezonu zarówno dla owoców przemysłowych, jak też deserowych przed długotrwałym cenowym załamaniem.  Prosimy wszystkich sadowników o uczestnictwo w akcjach prowadzonych przez rolnicze organizacje.                       
Więcej informacji wkrótce.
Zapraszamy wszystkich sadowników oraz sympatyków sadownictwa na XXI Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym!

Strzelamy tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia - 07.08.2021 r.
Rozpoczęcie zawodów punktualnie o godz. 09:00!
Do zobaczenia!
Konsorcjum w składzie: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” z siedzibą w Słomczyn 80 05-600 Grójec- LIDER  oraz Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą ul. Sportowa 4a 05-600 Grójec - KONSORCJANT
W ostatnich dniach nad Polską przetoczyła się fala gwałtownych burz i nawałnic. Silne gradobicie, wiatr, połamane drzewa i zerwane dachy to krajobraz po tych zjawiskach. Szczególnie niebezpiecznie było w województwie małopolskim i lubelskim, gdzie oprócz trąby powietrznej spadł grad wielkości piłek golfowych.
Konsorcjum w składzie: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” z siedzibą w Słomczynie – LIDER oraz Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Grójcu – KONSORCJANT, zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym na przygotowanie koncepcji wizualnej i wdrożenie dwuletniego programu promocyjnego dotyczącego jabłek pt. „Dar polskich sadów. Jabłka z serca Europy.” na rynkach Malezji i Tajlandii.
Strona 1 z 15

Informator

Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama