wtorek, 05 grudzień 2017 08:44

Kiedy ,,wycofamy owoce" ?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od dłuższego czasu do naszej Organizacji zgłaszają się zniecierpliwieni sadownicy z prośbą o interwencję w związku z przyspieszeniem uruchomienia ,,mechanizmu wycofywania owoców”.  

 Cały sektor sadowniczy jest bardzo osłabiony przez skutki rosyjskiego embarga i niemożliwość sprzedaży jabłek na ten tradycyjny rynek. Koszty produkcji owoców są wysokie, a konieczność ich przechowywania jeszcze dodatkowo je zwiększa. W ostatnim czasie występują coraz większe problemy ze sprzedażą owoców. Stąd wielkie zaniepokojenie producentów, czy uda im się utrzymać swoje gospodarstwa. 

Zdaniem Związku Sadowników RP należy jak najszybciej zapewnić sadownikom możliwość uzyskania rekompensaty za jabłka, w przeciwnym razie będą pozbawieni środków finansowych do przetrwania kolejnego sezonu. W związku z powyższym zwróciliśmy się do Pana Ministra Krzysztofa Jurgiela z zapytaniem kiedy przewidywane jest uruchomienie ,,mechanizmu wycofywania owoców’’?

W przesłanej odpowiedzi Ministerstwo Rolnictwa wyjaśnia, że opóźnienie wynika z konieczności wdrożenia przepisów unijnych do naszego porządku prawnego. Zakończenie procesu legislacyjnego przewidywane jest na miesiąc grudzień br. Poniżej treść pisma do zapoznania się. 

Czytany 4126 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 styczeń 2018 08:11

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama