poniedziałek, 12 luty 2018 08:40

Spotkanie sadownicze w Sandomierzu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniach31 stycznia/1 lutego br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu odbyło się 27 Spotkanie Sadownicze.

W otwarciu wzięli udział: posłowie Marek Kwitek i Mirosław Maliszewski, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, przedstawiciele sejmiku województwa świętokrzyskiego oraz władz powiatu sandomierskiego i miasta Sandomierz.
Podczas 27 Spotkania Sadowniczego tradycyjnie już wręczono odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa na wniosek Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.
W tym roku otrzymali je: Anna Arabska, Przemysław Badowski, Jacek Ceglarski, Tomasz Chochorowski, Tomasz Gasparski, Jarosław Kopeć, Jakub Korczak, Sławomir Kutyś, Tomasz Lewandowski, Jakub Lis, Tomasz Sikora, Radosław Suchorzewski, Marcin Żabowski. W imieniu odznaczonych podziękował Marcin Żabowski.
Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej reprezentowany przez prezesa Ryszarda Ciźlę poinformował o przyznaniu specjalnego wyróżnienia dla Związku Sadowników RP za „wkład w rozwój polskiego sadownictwa oraz wytrwałość w obronie interesów zawodowych rolników”. Ryszard Ciźla przekazał je na ręce przewodniczącego ZSRP, posła Mirosława Maliszewskiego. To wyróżnienie dla wszystkich członków naszego związku – powiedział Maliszewski; odnosząc się do wyzwań na ten rok wymienił sprawę zatrudnienia siły roboczej ze Wschodu oraz sytuację na rynku.

Starosta Sandomierski Stanisław Masternak oraz przewodniczący rady powiatu sandomierskiego Tomasz Huk wręczyli statuetkę krzemienia pasiastego Markowi Kawalcowi, organizatorowi Spotkań Sadowniczych. Jest ona symbolem tytułu „zasłużony dla powiatu sandomierskiego”. Jak podkreślił Tomasz Huk, zorganizowane po raz pierwszy w 1991 Spotkanie Sadownicze było ewenementem w skali kraju i z biegiem lat przyczyniło się do postrzegania Sandomierza jako drugiego ośrodka sadowniczego w Polsce.
Dziękując za wyróżnienie Marek Kawalec podkreślił, że traktuje ten tytuł jako wyróżnienie dla całego zespołu, który przygotowuje Spotkanie i motywację do dalszych działań dla rozwoju sadownictwa.

źródło:http://www.sir-kielce.pl/index.php/836-sp-sad-2018
Czytany 855 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 luty 2018 11:03

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama