środa, 03 październik 2018 10:57

Eskimos: Trwają prace nad opracowaniem szczegółów skupu pół miliona ton jabłek

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarząd Eskimos SA poinformował w komunikacie, że w porozumieniu z Ministerstwem Rolnictwa od poniedziałku 8 października 2018 rozpocznie się skup pół miliona ton jabłek, za którego koordynację odpowiedzialna będzie spółka.

Spółka Eskimos poinformowała, że wraz z firmami współpracującymi, będzie kupowała jabłka na własny rachunek z rządowymi gwarancjami. Cena kilograma, po którym realizowany będzie skup, ustalona została na 0,25 zł, a surowiec kupowany będzie na terenie całego kraju.

- Aktualnie trwają prace nad opracowaniem szczegółów programu, o których wynikach spółka będzie informowała w kolejnych raportach bieżących - podała spółka.

Eskimos SA - co wiemy o spółce?

Eskimos SA jest producentem mrożonek warzywno-owocowych. Wyroby firmy są eksportowane na rynki europejskie a także do Kanady oraz USA. Spółka posiada dwa zakłady: w Sokółce na Podlasiu oraz w Motodze na Lubelszczyźnie (został odbudowany po pożarze w 2016 roku).

Firma skupuje truskawki, czarne porzeczki, maliny, jagody, kolorowe porzeczki i rokitnik oraz warzywa. Sztandarowym produktem są mrożone brokuły, na drugim miejscu pod względem ilości są kalafiory. Eskimos mrozi także cebulę, dynie, pory, marchew i rabarbar.

Eskimos SA wypracował w I półroczu 2018 r. 28,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 35,5 mln zł rok wcześniej. Producent i dystrybutor mrożonek zanotował w I półroczu 2018 r. 652 tys. zł straty netto wobec 128 tys. zł zysku rok wcześniej. W 2017 roku spółka wypracowała 68,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 77,2 tys. zł zysku netto. 

Firma notowana jest na giełdzie NewConnect. Większościowym udziałowce spółki jest FI Rubikon Sp. z o.o. (ma 54,62% akcji).
Czytaj więcej: http://www.sadyogrody.pl/przetworstwo/105/eskimos_trwaja_prace_nad_opracowaniem_szczegolow_skupu_pol_miliona_ton_jablek,15350.html

Czytany 688 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 06:41

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama