piątek, 26 październik 2018 06:14

Morgana – „najbardziej soczyste jabłko na świecie” debiutuje w Madrycie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na rynku pojawiła się nowa marka jabłek – Morgana. – Znaczenie odmian klubowych i marek rośnie. Równie ważna jest nazwa oraz odpowiednie opakowanie – twierdzą prezentujący markę Włosi. Jabłka mają być skierowane do wyjątkowych konsumentów – tych którzy przedkładają jakość nad cenę. Marketing ma podkreślać luksus i wyrafinowanie. Wyróżnienie się to zdaniem pomysłodawców, sposób na obecną sytuację rynkową.

Na Targach Fruit Attraction 2018 w Madrycie zaprezentowano nową markę jabłek – Morgana. Nazwa nawiązuje do postaci czarodziejki z baśni o Królu Arturze i ma być kojarzone z magią, pięknem i legendą. Hasła reklamowe przekonują, że Morgana jest najbardziej soczystym jabłkiem na świecie.

Nowa marka jest owocem współpracy czterech firm wchodzących w skład Morgana Apple Group (MAP): holenderskiej Mergelland, belgijskiej BFV, włoskiej Melindy oraz niemieckiej Krings. Dwie firmy są spoza granic UE, a ich członkostwo ma zagwarantować dostępność jabłek przez 12 miesięcy w roku. Jest to Ceres Group z RPA oraz R&R Smith z Australii.

Pod marką Morgana sprzedawana będzie odmiana Kizuri, opracowana w Belgii przez szkółkę Better3Fruit. Licencję na sprzedaż na sprzedaż w Europie posiada ABCz Group z Belgii. Do końca roku w Europie zostanie posadzonych 600 tys. drzewek Kizuri. Celem jest, aby w 2021 roku osiągnąć już znaczącą obecność na rynku.

Jabłka są stosunkowo duże, z wysoką zawartością cukru i niezmiernie soczyste, co jest podkreślane w hasłach reklamowych. Morgana jest klasycznym, wyrafinowanym, wysokiej jakości jabłkiem, przeznaczonym dla konsumentów od 20 do 50 roku życia, szczególnie tych, którzy zainteresowani są najwyższą jakością. Tych, którzy przedkładają jakość nad cenę…

Nową markę wyróżnia bardzo charakterystyczne opakowanie. Elementy graficzne wykorzystane na opakowaniu mają przywodzić na myśl wodę i kojarzyć jabłko ze świeżością. Poza tym opakowanie ma być kojarzone z luksusem i wyrafinowaniem.

źródło:https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/z-kraju/6734-morgana-najbardziej-soczyste-jablko-na-swiecie-debiutuje-w-madrycie?fbclid=IwAR3liy3StlaJPF8WrDniZKN_s6SPF-Z8tJHUK5WjW1ozF56Fnx4E2YVC1lE

Czytany 661 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 listopad 2018 08:37

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama