Wydrukuj tę stronę
środa, 17 kwiecień 2019 12:48

O umowach kontraktacyjnych w Ministerstwie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Głównie zagadnieniu  umów kontraktacyjnych było poświęcone  posiedzenie Podzespołu ds. współpracy w łańcuchu dostaw (zorganizowanie sektora owoców i warzyw oraz organizacje producentów owoców i warzyw), które odbyło się na początku tygodnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji rolniczych, które już od kilku miesięcy pracowały nad projektem umowy , Związek Sadowników RP reprezentował Witold Piekarniak.  Wszystkim zainteresowanym zależy głównie na tym, żeby była to realnie obowiązująca umowa , a nie tylko fikcja prawna.

Dyrektor Departamentu Rynków Rolnych Jerzy Dąbrowski poinformował, że Minister nadał pracom nad przepisami dotyczącymi umowy tryb pilny. Niestety mimo to istnieją uzasadnione obawy, że wypracowanych rozwiązań nie uda się zastosować w tym roku, dlatego wszystkie organizacje nalegają na przyspieszenie wprowadzenia rozwiązań w życie.

W drugiej części spotkania poruszono między innymi propozycje dotyczące nowej WPR. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych ustaleniach.

Czytany 570 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 maj 2019 11:45