Aleksandra Kapusta

Aleksandra Kapusta

wtorek, 12 październik 2021 12:21

STOP łobuzerce w handlu jabłkami!!

Jesteśmy zaskoczeni przebiegiem tegorocznej kampanii. Jest szczyt sezonu, połowa października, a duża część zakładów przetwórczych przerabia jabłka przemysłowe połową swojej mocy przerobowej lub jeszcze mniejszą.

Rynek owoców dynamicznie się zmienia. Aby z niego nie wypaść należy obserwować trendy i dostosowywać się do nich. Gdzie za pięć lat będzie dla nas miejsce na światowym rynku owoców, jeśli nic nie zmienimy? - zastanawia się w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.
czwartek, 23 wrzesień 2021 08:00

Jabłka z polskich Jabłonek są zdrowe !!

W związku z kampanią prowadzoną w mediach społecznościowych, która ma celu promocje jabłek wyjaśniamy, iż pojawiły się w niej błędne informacje dotyczące jabłek i ich właściwości oraz wpływu na zdrowie konsumentów. Po raz kolejny wyjaśniamy, że :

Problemy w branży ogrodniczej mnożą się. Z roku na rok producenci muszą mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Obawy o opłacalność produkcji i przyszłość tego rynku spędzają sen z powiek młodym sadownikom, którzy wiązali swoją przyszłość z tego typu pracą. Kto jest winny obecnej sytuacji w sadownictwie? Czego można oczekiwać w przyszłości? Portal SadyOgrody.pl zapytał o to Macieja Cybulaka, sadownika z miejscowości Kopanina Kaliszańska.

piątek, 17 wrzesień 2021 12:36

Stop łobuzerce w handlu jabłkami!

W Sejmie o dominacji sieci marketów w handlu owocami.
"STOP łobuzerce w handlu jabłkami "

Zapraszamy do retransmisji posiedzenia Sejmowego(14:15:13) :

W dniu 14.09.2021r. odbył się protest polskich producentów jabłek, którego organizatorem był Związek Sadowników RP. Na miejsce prezentacji swoich postulatów organizatorzy wybrali warszawską siedzibę sieci handlowej Biedronka, której właścicielem jest portugalski koncern Jeronimo Martins.

środa, 15 wrzesień 2021 10:07

STOP łobuzerce w handlu jabłkami !!

" STOP łobuzerce w handlu jabłkami??" Relacja z pikiety w Agrobiznesie z 14.09.2021r.

Zapraszamy do oglądania:

To nie sadownik zarabia na polskich owocach! Cenę dyktują sklepy, a właściwie największe w Polsce sieci handlowe, do których mniejsze podmioty muszą się dostosować, aby uczestniczyć w konkurencji na tym rynku!

czwartek, 09 wrzesień 2021 10:05

To będzie jesień protestów!

Kilkanaście dni temu wspólnie z Agro Unią zorganizowaliśmy protest pod zakładem przetwórczym w Kozietułach. Jego celem było zapobieżenie zapowiadanej dużej obniżce cen skupu jabłek do przetwórstwa. Przy przeciętnym zainteresowaniu sadowników udało się zapobiec spadkowi. Zapowiedzieliśmy wówczas, że jeśli próby będą się nadal pojawiały ponowimy akcję.

Strona 1 z 28

Informator

Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama