Paulina Erber

Paulina Erber

poniedziałek, 15 październik 2018 10:36

Ogloszenie wykonawcy zabudowy - FRUIT LOGISTICA

W związku z ogłoszeniem zapytania ofertowego na przygotowanie projektu i wykonanie zabudowy Polskiego Narodowego Stoiska na Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw FRUIT LOGISTICA 6-8 luty 2019 r. informujemy, iż został wyłoniony wykonawca:

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie
UL. Głogowska 14
60-734 Poznań

Do 13 listopada 2018 r. można składać w oddziałach ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł "Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej". Pomoc taka jest finansowana z budżetu PROW 2014 - 2020, a tegoroczny nabór jest drugim z kolei przewidzianym dla całego kraju - poprzedni został przeprowadzony w 2017 roku. W tegorocznym naborze do wykorzystania jest 1,98 mld zł.
Od wtorku rozpoczynamy wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich należnych rolnikom. To największa w historii kwota ok. 11 mld zł – powiedział w Koszalinie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Spółka Eskimos zakończyła etap przygotowań do rozpoczęcia akcji kontraktowania i skupu jabłek przemysłowych. Pozwoli to na realizację skupu i przerobu jabłek od sadowników, a następnie doprowadzi do realizacji zobowiązania jakim jest zdjęcie z rynku nadwyżki jabłek przemysłowych.
W środę, na zaproszenie wójta Marka Mikołajewskiego, do Błędowa przyjedzie minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Spotkanie z ministrem odbędzie się 10 października (w środę) o godz. 16.00 w hali sportowej w Błędowie. Tematem będzie interwencyjny skup jabłek.

Spółka Eskimos odpowiedzialna za interwencyjny skup jabłek przemysłowych opublikowała we wtorek listę punktów odbioru jabłek. Były na niej 24 firmy z terenu Powiatu Grójeckiego. Lista zniknęła, i pojawiła się nowa z 16 takimi punktami - listę można pobrać tutaj.

wtorek, 09 październik 2018 11:26

Eskimos podał listę punktów odbioru jabłek.

Eskimos S.A. podał listę punktów odbioru jabłek przemysłowych w ramach programu stabilizacji cen. Punkty obejmują między innymi powiat rawski, grójecki, nowosądecki czy sandomierski.

Przypomnijmy, że minister Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił, że spółka Eskimos, zgadzając się na interwencyjny skup, podejmuje działalność komercyjną. Jabłka będą kupowane za ich własne środki, a firma ma na ten cel 90 mln zł. Natomiast rząd zapewnia w razie potrzeb kredyt, który będzie udzielany w transzach. Na ten cel jest zarezerwowane 210 mln zł - poinformował PAP.
Lista punktów odbioru jabłek przemysłowych w ramach programu stabilizacji cen dostępna na stronie: 

Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka” – spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa – prowadzi od poniedziałku w Lubelskiem interwencyjny skup jabłek. W całej Polsce ma być skupione pół miliona ton jabłek, w cenie 25 gr za kg.
Spółka Eskimos S.A. poinformowała, iż lista punktów odbioru jabłek przemysłowych w ramach programu stabilizacji cen zostanie udostępniona w poniedziałek 8 października do godziny 13. Aktualizacja tej listy będzie dokonywana codziennie do godziny 15.
Strona 1 z 2

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama