piątek, 19 lipiec 2024
Ze świata: nowe opakowanie na borówki w pełni do recyklingu

Firma Remmert Dekker Packaging zaprojektowała nowe, w pełni nadające się do recyklingu opakowanie na jagody dla firmy Driscoll. „To partnerstwo doprowadziło do opracowania nowego opakowania kartonowego, które zastąpi plastikowe wiaderko. Zawiera ono o 98% mniej plastiku”, mówi Wouter Wigman, kierownik ds. marketingu w firmie Remmert Dekker Packaging.

Konsumenci i detaliści coraz bardziej niepokoją się opakowaniami z tworzyw sztucznych. To skłoniło firmę Driscoll do skontaktowania się z firmą Remmert Dekker i poproszenia o zastąpienie jej rozpoznawalnego plastikowego „wiaderka” z jagodami bardziej zrównoważoną alternatywą. „Zrównoważony rozwój jest kluczowym filarem wizji naszej firmy. Zaczęliśmy oferować nasz asortyment w opakowaniach tekturowych dwa lata temu. Zaczęliśmy od opakowań 125 g; następnie produktów ekologicznych i opakowań zbiorczych. Duże opakowania 500 g smacznych jagód to logiczny kolejny krok”, mówi Anne Hamerlinck, kierownik ds. marketingu produktów w Driscoll's.

 

„Zauważyliśmy ważne trendy w ograniczaniu plastiku jednorazowego użytku i rosnący popyt na zdrowe przekąski, śniadania i wygodę. Chętnie zajmiemy się tymi trendami. Zdrowe przekąski stają się coraz ważniejsze, szczególnie podczas pandemii COVID-19. Borówki są to owoc z wyboru. Biorąc pod uwagę możliwości rozwoju detalistów w kategorii jagód, chcieliśmy bardziej ekologicznego dużego opakowania, ale o charakterystycznym, pięknym wyglądzie przy zachowaniu jakości. Dlatego zapukaliśmy do drzwi firmy Remmert Dekker Packaging."

Prawie bez plastiku
„Mamy doświadczenie w tekturowych opakowaniach na owoce i warzywa”, dodaje Wouter. „Więc byliśmy zaszczyceni, że Driscoll's przyjechał do nas i od razu rozpoczęliśmy pracę nad projektem”. Zaowocowało to całkowicie przeprojektowanym opakowaniem jagód, opracowanym specjalnie dla Driscoll's. „Nie zaczynamy od istniejącego opakowania, ale omawiamy, czego chce klient, aby uzyskać pożądany efekt. Ostatecznie wybraliśmy opakowanie wykonane z tektury z certyfikatem FSC”.

„Jedyny plastik znajduje się w okienku podglądu. Oznacza to, że zawiera o 98% mniej plastiku. To okienko jest wymagane, zwłaszcza w przypadku owoców i warzyw. Kupujący nie kupią produktu, którego nie widzą. Jednak usunięcie folii jest łatwe, więc nadal masz oddzielne materiały. I zgodnie z wytycznymi Papier Recycling Nederland i holenderskiego Instytutu na rzecz Zrównoważonych Opakowań, możesz nawet poddać recyklingowi opakowanie z plastikiem” – wyjaśnia Wouter.

– Opakowanie jest wynikiem bardzo udanego partnerstwa – mówi. „Nie było tak dużo rozmów między dostawcami i klientami; dzieliliśmy się wieloma informacjami i obserwowaliśmy nawzajem swoje procesy pracy.  Następnie mogliśmy opracować opakowanie zgodnie z zgodnie z ich standardami. Coś, co w 100% odpowiada procesowi logistycznemu firmy Driscoll. Jest odporny na zimno, jest łatwy do pakowania, ma unikalny otwór do ponownego zamykania i wygodny uchwyt."

Pozytywne opinie
Opakowanie jest teraz dostępne w coraz większej liczbie międzynarodowych sprzedawców detalicznych. Anne: „Patrząc na opinie konsumentów, które otrzymaliśmy, wydaje się, że to był dobry pomysł. Opakowanie ma kod QR, który ludzie mogą wykorzystać, aby poinformować nas, co myślą o opakowaniu. Wszystkie reakcje są pozytywne.  Jakość została zachowana, a okres przydatności do spożycia borówek mógł się nawet wydłużyć, dzięki solidnemu kartonowemu opakowaniu. Poza tym często używają pustego pojemnika do przechowywania innych owoców”.

To opakowanie zostanie zgłoszone do nagrody Pro Carton Packaging Award, ale jest to ekskluzywny projekt Driscoll. Remmert Dekker Packaging i Driscoll's zamierzają dalej współpracować w procesie pakowania. „Chcemy jednak nadal rozwijać się w sektorze owoców i warzyw i pełnić rolę usługową”, mówi Wouter. „Ten sektor jest w szybkim tempie rozwoju”.

„Nasze szybkie rozwiązania i dostosowania dobrze to potwierdzają. Mamy doświadczenie w zakresie opakowań kartonowych i bezpieczeństwa żywności. Nie mamy żadnych skrupułów przed dodawaniem coraz większej liczby grup produktów. Firma Van De Velde Packaging przejęła nas sześć miesięcy temu. To pomaga; daje nam więcej możliwości ”, podsumowuje.

Źródło:driscolls.eu

Log in or Sign up