Katarzyna Bekasiewicz

Katarzyna Bekasiewicz

sobota, 21 marzec 2020 07:57

Żegnamy Mieczysława Czarneckiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 19 marca 2020 roku w wieku 81 lat zmarł Mieczysław Czarnecki - wieloletni członek i założyciel Oddziału Pniewy Związku Sadowników RP, zasłużony działacz społeczny.
 
Rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego Zarząd Główny Związku Sadowników RP składa najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje.
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 23.03.2020r. o godz. 13:00 w Kościele w Jeziórce.
Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że w dniu 10 stycznia 2020 r. upływa termin rejestracji podmiotów zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii. Jednocześnie, przypominamy, że termin przekazania do GIORiN przez WIORiN-y list podmiotów zarejestrowanych wskazanym eksportem, upływa dnia 15 stycznia 2020.
wtorek, 03 grudzień 2019 14:19

PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „Produkt polski” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie było tematem konferencji zorganizowanej w Belwederze przez Radę ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej i Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Uczestnikami spotkania byli reprezentanci instytucji rozwoju: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, członkowie Krajowej Izby Gospodarczej i przedsiębiorcy.

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o masowych rolniczych protestach w niektórych krajach Zachodniej Europy. Do Berlina, Paryża, Lyonu zjechały tysiące traktorów, a w nich zdenerwowani rolnicy.

czwartek, 24 październik 2019 05:42

Kolumbia otworzyła się na polskie jabłka

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że pomyślnie została zakończona procedura analizy ryzyka dla polskich jabłek w eksporcie do Kolumbii.
Wielka Brytania zapewnia, że po brexicie dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w handlu z krajami unijnymi, ale tego samego oczekuje od Unii Europejskiej w stosunku do angielskiego eksportu. Musi być zachowana równowaga – w warunkach wymiany handlowej, w przeciwnym razie eksport może być bardzo utrudniony – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Ceny referencyjne dla warzyw i owoców. Czy konieczna jest interwencja Państwa?

https://www.youtube.com/watch?v=4yLu4HhPiug&app=desktop&fbclid=IwAR289Nig3m6j1aJvnI9cFyy6ZfAs8mDWMzpZRPvoC6zQrUp7L-I65L4RvUE

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 10:37

Ministerstwo odpowiada odnośnie pomocy dla sadowników

Kredyty preferencyjne, odroczenia i ulgi podatkowe- Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią Ministerstwa 
Rada Ministrów podjęła kierunkowo decyzję w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.
Strona 1 z 59

Informator

Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama