środa, 19 grudzień 2018 08:51

Stowarzyszenie Freshfel ma plan na zwiększenie konsumpcji owoców i warzyw

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Propozycje obejmują 44 indywidualne działania mające na celu stymulowanie popytu na świeże owoce i warzywa w całej Europie - podaje serwis Fruitnet.com.

Jak donosi serwis Fruitnet, stowarzyszenie przemysłu świeżych owoców Freshfel Europe przedstawiło swój plan, zachęcający konsumentów na rynkach europejskich do spożywania większej ilości owoców i warzyw. Plan składa się z zestawu propozycji uzgodnionych przez ponad 200 członków stowarzyszeń i organizacji,  dla zainteresowanych podmiotów z branży w sektorze publicznym i prywatnym.

W komunikacie "Stymulowanie spożycia świeżych owoców i warzyw dla zdrowszych konsumentów europejskich" przedstawiono szereg zaleceń dotyczących sposobów zwiększenia sprzedaży świeżych produktów wraz z najlepszymi praktykami w pięciu obszarach działania.

Plan dzieli się na dwie części: dokumentu ramowego, w którym obecne są aktualne poziomy spożycia owoców i warzyw w Europie; oraz z zestawu zaleceń opartych na 44 indywidualnych punktach - wraz z przykładami najlepszych praktyk - mających na celu stymulację spożycia świeżych owoców i warzyw.

Delegat generalny Freshfel Europe, Philippe Binard, skomentował: "Jest to pierwszy wszechstronny przegląd działań, które mogą stymulować spożycie świeżych owoców i warzyw. Dziś w całej Europie poziom dziennej konsumpcji jest znacznie niższy od minimum zalecanego przez Światową Organizację Zdrowia, to musi się zmienić".

Źródło: http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/stowarzyszenie_freshfel_ma_plan_na_zwiekszenie_konsumpcji_owocow_i_warzyw,16176.html

Czytany 1446 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 grudzień 2018 09:22

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama