poniedziałek, 28 styczeń 2019 13:43

Co z tym prądem? Ustawa prądowa nadal nie działa.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak podaje portal rmf24 dziś (28.01) mija równo miesiąc od uchwalenia przez Sejm ustawy prądowej, która miała zatrzymać podwyżki. I choć to dużo czasu, to ustawa wciąż nie działa, a do tego jest tak niejasna, że nawet ministerstwo nie potrafi wyjaśnić wątpliwości.

W ustawie nie działa rzecz zasadnicza - czyli właśnie zatrzymywanie podwyżek. Na przykład mieszkańcy Warszawy dostali informacje o tym, że mają płacić więcej. Wiele firm także. To samo dotyczy nawet niektórych szpitali i innych placówek samorządowych.
Czemu tak się dzieje? Bo ustawa jest niezwykle chaotyczna.
Minister energii pytany o sprawę nie potrafił dać jasnej odpowiedzi. :Na to pytanie w tej chwili nie mam w głowie odpowiedzi. Nie analizowałem tej sprawy- mówił Krzysztof Tchórzewski.
Spółki energetyczne też mają sprzeczne interpretacje prawników. Podobnie Urząd Regulacji Energetyki.
W ministerstwie energii powstał nawet specjalny zespół, który ustawę ma rozjaśnić nowymi rozporządzeniami, albo nowym projektem ustawy. Efektów jednak wciąż brak. 


Czytaj więcej na https://rmf24.pl/ekonomia/news-ustawa-pradowa-wciaz-nie-dziala-ministerstwo-nie-potrafi-wyj,nId,2806540#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Czytany 661 razy

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama