środa, 01 lipiec 2020 06:31

O pracownikach sezonowych i inwestycjach. Minister rolnictwa rozmawiał z ambasadorem Ukrainy

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sytuacja ukraińskich pracowników w Polsce i szansa na polskie inwestycje u naszych wschodnich sąsiadów – to główne tematy rozmowy polskiego ministra rolnictwa z ambasadorem Ukrainy.  Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą, by porozmawiać o pracy obywateli Ukrainy w polskim sektorze rolno-spożywczym.

Inicjatorem spotkania był szef ministerstwa rolnictwa.

Ardanowski podkreślił, że pracownicy z Ukrainy mają wśród polskich rolników bardzo dobrą opinię, a dzięki podobieństwu kulturowemu i językowemu łatwo znajdują miejsce pracy w polskich gospodarstwach. Zależy nam, by obywatele Ukrainy chętnie przyjeżdżali do pracy w polskim sektorze rolno-spożywczym, ponieważ zapotrzebowanie na rynku jest naprawdę duże - powiedział minister.

Ambasador wyraził nadzieję, że pracujący u nas obywatele Ukrainy będą przez swoich pracodawców nie gorzej niż polscy pracownicy. Dodał, że należy otworzyć kolejne przejścia na granicy polsko-ukraińskiej, tak by upłynnić ruch graniczny. Liczy też na zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów między Polską i Ukrainą.

Rozmowy dotyczyły jednak nie tylko rolnictwa. Ambasador Deszczyca zwrócił się do ministra Ardanowskiego z pytaniem o ewentualne zainteresowanie po stronie polskiej inwestowaniem na Ukrainie. Minister potwierdził, że polskie firmy z sektora rolno-spożywczego rozważają takie inwestycje. Zasugerował przy tym, że ukraińskie instytucje odpowiedzialne za przyciąganie zagranicznych inwestorów powinny szerzej informować o warunkach inwestowania na rynku ukraińskim.

Źródło: www.money.pl
Czytany 407 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2020 06:31

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama