Katarzyna Bekasiewicz

Katarzyna Bekasiewicz

W związku z dużymi kolejkami w Powiatowych Urzędach Pracy  zwróciliśmy się do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o maksymalne uproszczenie procedury wydawania zezwoleń na pracę. Wnioski są w tej chwili bardzo drobiazgowo analizowane, co znacznie wydłuża proces wydawania decyzji, czego efektem jest brak rąk do pracy w gospodarstwach sadowniczych
Zwróciliśmy również z prośbą o zwiększenie środków z budżetu centralnego celem wzmocnienia kadry Powiatowych Urzędów Pracy.

W dniu 20.06.2018  odbyło sie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi  spotkanie  dotyczące kryzysu na rynku owoców miękkich. Była to realizacja ustaleń zebrania plantatorów z dnia 18.06.2018 w którym uczestniczył sekretarz stanu Jacek Bogucki. 

Związek Sadowników RP  reprezentowała delegacja w składzie Tomasz Solis, Krzysztof Cybulak oraz Rafał Szmit.

W spotkaniu uczestniczyli również  przedstawiciele przetwórców: Owocmix, Spółdzielnia Ogrodnicza w Bobach, Real S.A, Chłodnia Ratoszyn, Döhler oraz przedstawiciele KUPS-u Julian Pawlak i Barbara Grelle . Obecni byli również przedstawicie instytucji rządowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, KRUS i przedstawiciele instytucji kontrolujących żywność.

środa, 20 czerwiec 2018 10:32

Problemy w polskim zagłębiu malinowym

Na kilka godzin przed dzisiejszym spotkaniem plantatorów w MRiRW w Warszawie publikujemy obszerną relację z zebrania plantatorów owoców jagodowych pod przewodnictwem przedstawicieli Związku Sadowników RP (czyt. też Zbiory owoców dla przemysłu powinny być wstrzymane, bądź ograniczone”, które obyło się 18 czerwca w Bobach (woj. lubelskie). Gośćmi spotkania byli Sekretarz stanu Jacek Bogucki z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz posłowie i przedstawiciele samorządów lokalnych. Drastycznie niskie ceny malin, agrestu i innych gatunków owoców jagodowych oraz problem z pracownikami sezonowymi skłaniają plantatorów do podjęcia tego typu działań. W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 plantatorów. Oficjalnie rozpoczęto protest polegający na niezbieraniu i nieodstawianiu owoców do punktów skupu.

Mamy głęboką nadzieję, że nowy minister rolnictwa, będzie nas (sadowników - red.) postrzegał jako partnera, a nie "obcego". Nasze pomysły, projekty są dobre, nie mają barw politycznych, a ich wdrożenie pomoże w uregulowaniu rynku owoców i może poprawić sytuacje plantatorów - powiedział serwisowi sadyogrody.pl, Mirosław Maliszewski, poseł PSL, prezes Związku Sadowników RP.

wtorek, 19 czerwiec 2018 05:44

Komunikat-18.06.2018

Wspólny Komunikat  z zebrania plantatorów owoców jagodowych z dnia 18-06-2018

 

piątek, 15 czerwiec 2018 13:06

Spotkanie - 18 czerwca 2018 - godz.19.00

W związku z drastycznym spadkiem cen malin.agrestu oraz innych owoców miękkich do przetwórstwa zapraszamy na spotkanie plantatorów owoców miękkich celem wspólnego omówienia sposobów rozwiązania tego problemu.

Spotkanie odbędzie się w Sali OSP Boby; 23-250 Urzędów

             dnia 18 czerwca (poniedziałek) o godz.19.00.


Na spotkanie zaprosiliśmy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, parlamentarzystów i przetwórców.

Zapraszamy do zapoznania się z zapytaniem z załącznika.

Stanowisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczestników zebrania plantatorów owoców miękkich z dnia 2018-06-13

w sprawie drastycznego spadku  cen skupu malin i kolejnych gatunków owoców miękkich do przetwórstwa.

środa, 13 czerwiec 2018 08:19

Spotkanie 13.06.2018-OSP BOBY

W związku z niskimi cenami skupu owoców miękkich ( agrest, malina) oddziały Związku Sadowników RP z województwa lubelskiego organizują w dniu dzisiejszym spotkanie  w celu analizy sytuacji i próby znalezienia rozwiązania problemu.
Spotkanie odbędzie się 13.06.2018r. o godz. 18.00 w OSP Boby
Zapraszamy ! !
czwartek, 07 czerwiec 2018 09:08

Kolonie letnie 2018 - 17 -27 lipiec 2018

Zapraszamy na kolonie letnie do Wisły
Strona 1 z 45

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama