zsrp

zsrp

Już za nami jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym, które odbyły się 1 sierpnia. Zgromadziły one ponad sześćdziesięciu zawodników którzy rywalizowali w konkurencjach śrutowych. Po całym dniu zmagań zostali wyłonieni zwycięscy.
Liczba obcokrajowców posiadających ważne dokumenty pobytowe na koniec pierwszego półrocza 2020 roku przekroczyła 450 tys. Oznacza to wzrost osiedleń w naszym kraju o 27 tys. od początku roku, z czego niemal 22 tys. dotyczy obywateli Ukrainy, a 2,4 tys. Białorusi – wynika z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Eksperci Personnel Service zauważają, że pomimo wyhamowania emigracji zarobkowej ze Wschodu przez pandemię koronawirusa, liczba aktualnych zezwoleń na pobyt wciąż rośnie i na koniec roku może osiągnąć nawet 0,5 mln.
wtorek, 04 sierpień 2020 06:33

Ceny jabłek z przerywki dochodzą do 50 gr/kg

Oferty skupu jabłek z przerywki na Mazowszu oscylują wokół 45-50 groszy/kg. Firmy początkowo płaciły 35-40 gr/kg.
Zbiory owoców z drzew w sadach są obecnie oceniane na ponad 3,6 mln t, tj. o ok. 5% więcej od produkcji z roku poprzedniego.
W bardzo trudnej sytuacji są rolnicy z terenu województwa lubelskiego, którzy zajmują się uprawą wiśni. Jak mówią sami rolnicy - ceny na skupach owoców są dramatycznie niskie i nie do zaakceptowania. Uważają, że to zmowa cenowa podmiotów skupowych. Interweniują w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - informuje lublin.tvp.pl.
poniedziałek, 20 lipiec 2020 11:38

Współpraca dla rolnictwa zrównoważonego

Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”. Na mocy podpisanego porozumienia o współpracy, Związek Sadowników RP i Stowarzyszenie „ASAP” będą wspólnie promować wiedzę o rolnictwie zrównoważonym wśród polskich sadowników.
Prognozy pokazują spadek produkcji jabłek w nadchodzącym sezonie na półkuli południowej, ale także w Chinach oraz w USA.
Zapraszamy na XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym!
Ustawa o nawozach i nawożeniu, która wdraża unijne rozporządzenia do polskiego prawa weszła w życie we wtorek. Nowe przepisy powierzają nadzór nad handlem nawozami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych minister rolnictwa wystąpił 26 czerwca 2020 r. do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie czy nie zostały naruszone zasady konkurencji, w szczególności w odniesieniu do agrestu.
Strona 1 z 9

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama