Katarzyna Bekasiewicz

Katarzyna Bekasiewicz

Wiosną nasila się proceder przemytu nielegalnych środków ochrony roślin. Eksperci branży alarmują, że pomimo restrykcyjnych regulacji prawnych dotyczących rejestracji i obrotu środkami, czarny rynek ma się dobrze. Produkty nieznanego pochodzenia i o niewiadomym składzie pod przykrywką markowych przedostają się na terytorium UE. Jednak coraz więcej tego typu produktów zostaje zatrzymanych na granicy przez służby sprawujące nadzór nad przemieszczaniem i wprowadzaniem śor.


W słynącym z produkcji truskawek Buczku w powiecie łaskim temperatura spadała do minus 17 stopni. - Wiadomo, że straty będą. Jednak można je będzie ocenić dopiero za półtora miesiąca - wyjaśnia Daniel Bednarek, wiceprezes Buczkowskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek na łamach Strefa Agro.
Według Ukraińskiego Stowarzyszenia Ogrodniczego, eksport miękkich jagód z Ukrainy w 2017 roku, głównie czarnych jagód i borówek (61%), wyniósł 66,5 miliona dolarów. Ale wielkość eksportu tej jagody zmniejszy się, podobnie jak jej udział w eksporcie - podaje portal Fresh Plaza.
poniedziałek, 11 grudzień 2017 13:47

Zapytanie ofertowe-sala konferencyjna

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

na wynajem sal konferencyjnych i bankietowej wraz z usługą cateringową oraz noclegową realizowaną w ramach Międzynarodowej Konferencji  Prognos Fruit 2018 w dniach 08.08.2018 – 09.08.2018r.

poniedziałek, 11 grudzień 2017 13:42

Zapytanie ofertowe

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

na świadczenie  usługi opracowania projektu, redakcji materiałów, składzie i publikacji nie mniej niż 5 różnych artykułów sponsorowanych lub reklam zamieszczonych w prasie lokalnej (o zasięgu co najmniej jednego powiatu)

Związek Sadowników RP od początku krytykował zaproponowane zmiany dotyczące zasad zatrudniania cudzoziemców w gospodarstwach rolnych.
poniedziałek, 12 marzec 2018 11:27

Przewaga kontraktowa- pierwsza decyzja

  • Wydłużanie czasu na zapłatę, brak informacji o terminie dostaw i nakłanianie do rezygnacji z części należności – to praktyki stosowane przez spółkę Cykoria wobec dostawców marchwi.
  • UOKiK wydał pierwszą decyzję w sprawie nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Cieszy fakt, że przedsiębiorca szybko zobowiązał się do zmiany swoich działań.
  • Urząd sprawdził również przyczyny wzrostu cen masła i jego jakość.

Kolejna Międzynarodowa Konferencja Sadownicza, organizowana przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, odbędzie się w dniu 22 marca br. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Chiny są ważnym graczem zarówno w produkcji, jak i konsumpcji jabłek, ale w wyniku ciągłego wzrostu produkcji jabłek podaż obecnie przekracza popyt. Szacowana wielkość produkcji w 2017 roku wyniosła 43,5 miliona ton. 86% tych jabłek było przeznaczonych na krajowy rynek świeżej żywności. Około 10% trafiło do przetwórni, a około 3% zostało wyeksportowane - informuje portal Freshplaza.

Strona 1 z 41

Informator

Informacja

Szukaj

Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama