piątek, 19 lipiec 2024
Z cyklu jak to robią inni- HISTORIA SUGARBEE®

Dobra Historia to podstawa

"
Pewnego słonecznego wiosennego dnia pszczoła miodna bzyczała w sadzie pana Nystroma, zbierając po drodze nektar i zapylając krzyżowo kwiaty jabłoni. Pszczoła miodna zatrzymała się przy nieznanym drzewie i zebrała nektar i pyłek z kwiatu. W miarę upływu dnia mała pszczoła miodna przekazała ten pyłek na drzewo Honeycrisp. Ta pszczoła nie wiedziała, że jej zapylenie krzyżowe między Honeycrisp a nieznaną odmianą właśnie zaowocowało ukochanym jabłkiem SugarBee®, które znamy i którym cieszymy się dzisiaj!

Kilka miesięcy później, kiedy zaczęły rosnąć jabłka o różnych kształtach i kolorach, pan Nystrom odkrył tę zupełnie nową odmianę jabłek w swoim sadzie! Był duży i okrągły, o jaskrawoczerwonym i żółtym zabarwieniu. Ugryzł... "Mniam!" Jabłko miało chrupiącą, jędrną konsystencję i było niewiarygodnie słodkie jak cukier. Był zachwycony i rozpowszechnił daleko i szeroko wieść o nowej, pysznej odmianie jabłek, którą następnie nazwał CN-121, wielokrotnie komentując jej słodką i chrupiącą naturę.

Ponad tysiąc mil dalej, w wysoko położonych sadach północno-środkowego stanu Waszyngton, wieści o tym słodkim nowym jabłku dotarły do plantatorów. Wszyscy zgodzili się: "musimy mieć to jabłko!". Dzięki ciepłym letnim dniom w północno-środkowym Waszyngtonie, chłodnej wieczornej bryzie i żyznym dolinom, sady oferują idealne warunki do uprawy jabłek. W 2013 roku pan Nystrom zgodził się, że są idealnymi kandydatami do uprawy CN-121.

Ponieważ jabłko powstało w wyniku zapylenia krzyżowego pszczoły miodnej i ma słodko-słodki smak, hodowcy nadali CN-121 oficjalną (i bardzo trafną) nazwę: SugarBee®!"

 

O firmie SugarBee®

SugarBee® to  odmiana jabłek od plantatorów Chelan Fresh w stanie Waszyngton, do których należą Gebbers Farms i Chelan Fruit Cooperative. Jego rześki, soczysty i słodki smak pszczeli oraz atrakcyjny dwukolorowy wygląd wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród sprzedawców detalicznych, jak i konsumentów. Aby uzyskać więcej informacji na temat SugarBee, odwiedź www.sugarbeeapple.com. Chelan Fresh to należąca do hodowców firma zajmująca się marketingiem owoców, reprezentująca ponad 300 rodzinnych gospodarstw; Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.chelanfresh.com.
Źródlo: https://sugarbeeapple.com/

Log in or Sign up