środa, 06 lipiec 2022
Druga edycja FoodTech Challenge
W marcu ogłoszona została druga edycja konkursu FoodTech Challenge, którego celem jest identyfikacja innowacji technologicznych - jako podstawa transformacji tradycyjnych praktyk rolniczych na bardziej wydajne i zrównoważone.
 
Konkurs skierowany jest do start-upów na wczesnym etapie rozwoju: od międzynarodowych uniwersyteckich zespołów badawczych po indywidualnych przedsiębiorców i małe firmy i zachęca do innowacji w dwóch istotnych obszarach: "produkcja żywności" (w zakresie dostępności i obfitości żywności oraz badania "żywności przyszłości" - alternatyw bogatych w składniki odżywcze) i "redukcja strat i marnotrawstwa żywności" (w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw żywności i na całej planecie).
Łączna pula nagród wynosi tej edycji 2 mln USD i obejmuje nagrody pieniężne, programy motywacyjne, przyspieszenie rozpoczęcia działalności oraz wsparcie badawczo-rozwojowe. Jest to jedna z wielu inicjatyw w ramach przyjętej w 2018 r. w Emiratach Strategii Bezp. Żywnościowego (UAE Food Security Strategii 2051).
Na stronie https://foodtechchallenge.com można dokonać rejestracji (do 20 maja br.) i wejść w kontakt z zespołem projektu.

Log in or Sign up