piątek, 14 czerwiec 2024
"Fruits from Chile"- Jak to robią inni?

WIODĄCY EKSPORTER

Chile eksportuje owoce od setek lat. Biorąc pod uwagę całe doświadczenie zdobyte w tym czasie, nic dziwnego, że Chile jest uznawane nie tylko za największego eksportera owoców na półkuli południowej, ale także za jednego z czołowych dostawców owoców na świecie. Chile eksportuje ponad 2,6 miliona ton owoców rocznie do ponad 100 krajów na całym świecie. Jak to mówią po hiszpańsku, “Increible!”.

Co ich wyróżnia? 

Fakt, iż potrafią się zjednoczyć i działać razem:  przykładem jest Chilijskie Stowarzyszenie Eksporterów Owoców (ASOEX).
ASOEX jest prywatnym podmiotem non-profit reprezentującym chilijskich producentów i eksporterów świeżych owoców. Baza członkowska składa się z eksporterów, którzy posiadają własne owoce, a także handlowców owoców od stron trzecich. Razem stanowią one 96% wszystkich świeżych owoców eksportowanych z Chile.
Wszystko pod wspólna marką - Fruits from Chile, która znana jest na całym świecie. 

Promocja:

CHILE. Jedno miejsce na wszystko co świeże. 

"Dzięki bogatej wulkanicznej glebie i jednych z najczystszych wód na świecie, Chile produkuje mnóstwo pysznych, najwyższej jakości owoców przez cały rok. Jabłka, jagody, wiśnie, cytrusy, winogrona, kiwi, gruszki, owoce pestkowe i wiele więcej! Jako największy eksporter owoców na półkuli południowej, Chile uprawia kluczowe owoce dostępne na półkuli północnej, ale w przeciwnym sezonie, umożliwiając całoroczne dostawy wielu ulubionych owoców na świecie.

Możesz polegać na Chile, jeśli chodzi o stałe, wysokiej jakości dostawy owoców, których oczekują Twoi klienci. Aby bliżej przyjrzeć się szerokiej gamie owoców, które Chile ma do zaoferowania, zobacz poniżej."

Innowacja Produkcji- jako rozwiązanie?

Warto zwrócić uwagę, iż chilijskich producenci jabłek ciągle inwestują w nowości. Odnawiają sady nowymi odmianami, w tym klubowymi reagując na potrzeby rynku . Wśród najczęściej sadzonych gatunków można wymienić Brookfield Gala, Pink Lady, Rosy Glow, Ambrosia, Modi i Buckeye. Szeroka gama uprawianych odmian oraz klimat pozwala na dostarczanie świeżych jabłek wysokiej jakości od lutego aż do listopada.

Podsumowując za chilijski sukces odpowiadają:  promocja owoców, reakcja na zmieniające się potrzeby rynków, jak również inwestowanie w nowoczesne technologie uprawy. 

źródło: Fruit | Fruits From Chile

 

Log in or Sign up