czwartek, 23 maj 2024
Rozpoczęły się zbiory Pink Lady w Afryce

We wschodniej części  Afryki Południowej rozpoczęły się zbiory Pink Lady.Kolor jabłek Pink Lady w  stanie Fee, której zbiory rozpoczęły się dzisiaj, wygląda bardzo dobrze z komfortowym pokryciem 50%+ -mówi Hein Punt, dyrektor generalny Maluti, firmy pakującej,

„Naszą główną pracą we wschodnim stanie Fee jest zapewnienie ekscytacji towarem na rynku jabłek na półkuli południowej, ponieważ jesteśmy pierwsi na półkuli z Royal Gala i Pink Lady, przed Nową Zelandią i Chile” – zauważa .

Pakowane głównie dla Wielkiej Brytanii i klientów europejskich owoce są eksportowane przez Cape Five Exports.


Zaobserwowano, że ​​kolor Pink Lady w okolicy był problematyczny w ciągu ostatnich lat z powodu pochmurnej pogody i temperatur.

W tym tygodniu temperatury w nocy i rano we wschodnim stanie spadły poniżej 10°C. Jednocześnie producenci zadali sobie wiele trudu, aby poprawić kolorystykę owoców. Liście wokół owocu były usuwane na dziesięć dni do tygodnia przed zbiorem, co poprawia dystrybucję światła w drzewie i rozwój koloru na owocach.

Pozbywanie się liści jest pracochłonne, ale producenci są dobrze wynagradzani doskonałą ceną sprzedaży jabłek Pink Lady.

Źródło: freshplaza

Log in or Sign up